Kiedy kupujemy nowe auto nie zapomnijmy o możliwości negocjacji ceny

Części osób najzwyczajniej w świecie nie da się wytłumaczyć, że inwestowanie w samochody nowe jest po prostu nieopłacalne. Osoby bardziej świadome będą jednak zdawały sobie sprawę z tego, że wyjeżdżając z salonu przychodzi nam tracić kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt, procent sumy, którą to niedawno przyszło nam wpłacić.

Zaciągane kredyty samochodowe na zakup aut nowych to w moim mniemaniu najzwyczajniejsze nieporozumienie. Pamiętajmy, że dobry kredyt na samochód  to zobowiązanie na długie lata. Skoro jednak po takiej ilości negatywnie nacechowanych słów nie przyszło nam zmienić zdania, to postaram się przybliżyć możliwości związane z zakupem samochodu wprost z salonu. Przede wszystkim nie powinniśmy decydować się na pierwszą ofertę prezentowaną nam przez dealera. Nie kupujemy przecież bułek w markecie, a samochód o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kiedy to już przyjdzie nam otrzymać jedną ofertę, warto jest wybrać się z nią do dilera tej samej marki w innym mieście. Warto jest mieć na uwadze, że w różnych regionach naszego kraju mamy do czynienia z różnymi cenami. Zaoszczędzić w ten sposób będziemy mogli nawet kilka tysięcy złotych, ewentualnie uda nam się wynegocjować zdecydowanie lepsze wyposażenie zamawianego auta.

Leave a Reply