Pożyczki pozabankowe – o czym nie zapominać?

Pożyczki pozbankowe to szybki i prosty sposób na zdobycie szybkiej gotówki, kiedy sytuacja jest podbramkowa – na przykład pojawią się niespodziewane i nie planowane wcześniej wydatki. Zanim jednak podejmiemy się takiego zobowiązania, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym czy okoliczności, w których się znaleźliśmy są naprawdę na tyle dramatyczne, że bez wsparcia finansowego z zewnątrz się nie obejdzie.

Tyczy się to wszystkich  tego rodzaju usług – bez względu na to czy jest to pożyczka pozabankowa, czy kredyt w banku. Jeśli się okaże, że bez pieniędzy pochodzących z zewnętrznych źródeł nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, wówczas przemyślmy kwestię wyboru firmy pożyczkowej. Ponadto pamiętajmy również o tym, by nie zapożyczać się ponad miarę możliwości jakimi dysponujemy. Wnioskujmy dokładnie o taką kwotę jaka jest nam potrzebna. To z całą pewnością zredukuje koszty pożyczki pozabankowej bez sprawdzania w bik . Nie wolno zapominać o tym, że z takiej umowy musimy wywiązać się w terminie – nie ma tutaj miejsca na opóźnienia. Pożyczkę trzeba oddać wraz z naliczonymi odsetkami.

W takim układzie musimy mieć również świadomość konsekwencji, które nam grożą wówczas, kiedy nie będziemy przestrzegać postanowień umowy. Żadna firma pożyczkowa – podobnie jak bank – nie jest instytucją charytatywną, więc nie spodziewajmy się umorzenia długu i tym podobne. Wspomniane firmy zarabiają na pożyczaniu pieniędzy i tak jak banki dokładają wszelakich starań, aby wyegzekwować swoje należności. Dlatego decyzji o zaciągnięciu pożyczki nie powinniśmy podejmować pochopnie.

Leave a Reply