Asset Management

Zarządzanie inwestycjami to coraz bardziej popularny i poszukiwany temat w polskim internecie. Na zachodzie takie coś określa się mianem Asset Management i dotyczy inwestorów o zasobnych portfelach zaczynających się od siedmiocyfrowych kwot.

W Polsce żeby skorzystać z ofert firmy oferującej usługę Asset Management także należy liczyć się z minimalnym progiem finansowym jaki trzeba przeskoczyć jednak można już zacząć inwestować mając nawet czterdzieści tysięcy złotych. Nie jest to jakiś specjalnie wysoki pułap jak na polskie warunki. Jednak firmy zajmujące się profesjonalnie Asset Management wierzą, że przy tak niskim progu ma wejście i tak uda im się zebrać kilka miliardów złotych, które będą w obrocie.

Asset Management jest dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Najczęściej są to dość bezpieczne inwestycje i można na nich zarobić więcej niż na lokatach bankowych, które nie zawsze przewyższają nawet inflacje. W takich firmach pracują doświadczeni finansiści i maklerzy, którzy znają się na funduszach inwestycyjnych i potrafią odpowiednio w nie inwestować i zarządzać powierzonym im kapitałem.

Wracając do polskiego “podwórka” to ten sposób zarabiania czyli Asset Management dopiero raczkuje i nie ma zbyt wiele ofert. Najbardziej chyba prężnie rozwijającą się firmą jest warszawska money makers. U nich właśnie można zacząć inwestować już od czterdziestu tysięcy złotych, a prowizja jaką pobierają dotyczy tylko tej sumy, która została przez nich wypracowana poprzez zarządzanie inwestycjami.

Leave a Reply