Giełda domen – pomysł na biznes

giełda domen
giełda domen

Obserwując polski rynek domen dochodzę do wniosku, że osiągnął on stan pewnego nasycenia. Ludzie skuszeni potencjalnie dużymi zarobkami na handlu domenami, zaczęli masowo wykupywać domeny – często bez względu na ich realną wartość.

Spowodowało to powstanie zwiększenia się podaży i chwilowo zastopowało dobre transakcje. Brak popularnych platform na których można oferować własne domeny, także nie pomaga w rozładowaniu całej sytuacji. Dobrym pomysłem jest przygotowanie i stworzenie centralnego punktu handlu domenami. Taka wirtualna giełda domen (http://domeny.webol.pl/), w idealny sposób łączyła by sprzedających z kupującymi.

Przy okazji część transakcji na takiej giełdzie odbywała by się między samymi inwestorami, którzy dzięki niej mogli by lepiej zarządzać swoimi portfelami domen. Aby taka giełda cieszyła się popularnością musi w większości być darmowa, co niestety nie przyczyni się zwiększenia zysku z biznesu. Jednak pewne transakcje, jak również promocja domen mogły by był płatne. Na pewno znaleźli by się chętni posiadacze domen premium na ich aktywną reklamę. Giełda domen to bez wątpienia dobry pomysł na biznes w internecie.

One Reply to “Giełda domen – pomysł na biznes”

  1. Pingback: Praca przez internet - pomysł na biznes | LookZone.pl

Leave a Reply