Jak upinać firany na oknach? Sprawdź rolety typu plisy

Podstawowym zadaniem, jakie mają do spełnienia firany, jest ochrona pomieszczeń przed przegrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła słonecznego, a także przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Nie wolno jednak zapominać o tym, że każda osłona okienna – w tym także firany – odgrywa jeszcze jedną ważną funkcję, a mianowicie dekoracyjną.

Jeśli zależy Ci na dokładne zasłonienie okien czymś wyjątkowo estetycznym to najlepsze do tego będą rolety plisy

Praktyczne akcesoria

Firany to najbardziej klasyczna osłona okienna. Wykonywane są z różnych materiałów, m. in. z szyfonu, tiulu, organzy czy z muślinu. Każdy z tych materiałów odznacza się określonymi właściwościami, nadając tym samym całej aranżacji wnętrza odpowiedni ton. Mając na uwadze ten właśnie aspekt, warto pomyśleć nad skorzystaniem z rozmaitych akcesoriów służących do upinania firan – mowa tutaj o ozdobnych klamrach oraz o klipsach magnetycznych. Pozwalają one na uzyskanie niezwykle interesujących efektów, a przy okazji utrzymują firany w ryzach. Wspomniane akcesoria najlepiej sprawdzają się przy cienkich firanach oraz przy lambrekinach. Jeżeli ktoś preferuje ciężkie, zamaszyste zasłony, wówczas musi skorzystać z innych rozwiązań takich jak np. sznury z chwostami służące do przewiązywania tkaniny czy metalowe rozety, które przymocowuje się do ściany.

Klamry i klipsy

Dzisiaj bardzo łatwo jest wybrać odpowiednie osłony okienne do swojego domu lub biura ponieważ istnieją takie rolety jak plisy

Ozdobne klamry do firan przypominają spinki do włosów. Pozwalają one na spięcie zarówno całej firany, jak i tylko jej udrapowanego fragmentu. Uzyskanie odpowiedniego efektu przy pomocy klamry nie jest skomplikowane – można dowolnie kombinować z ułożeniem firany, marszczyć ją, układać w fale itp. akcesoria te nadają się do wielu typów zasłon, w tym także do wyjątkowo ozdobnych zasłon sznureczkowych, które są niejednokrotnie wykorzystywane w aranżacjach wnętrz. Bardzo ciekawie prezentują się klamry własnoręcznie zdobione – to wyjątkowa i unikalna dekoracja. Sporą popularnością cieszą się również klipsy do firan. Dostępne są w różnych wariantach, np. metalowych kostek. W środku znajdują się magnesy o bardzo silnych właściwościach przyciągających. Dzięki temu doskonale radzą sobie z utrzymaniem nawet większej ilości tkaniny.

Co to są rolety na okna typu plisy?

Rolety plisy to od kilku lat wielki krzyk mody, który praktycznie nie słabnie. To bardzo trwałe i estetycznie wyglądające osłony na praktycznie każdy rodzaj okien. Plisy można zakładać zarówno w domach jak i biurach oraz w gabinetach lekarskich. Bardzo tego typu osłony na okna cenią sobie także instytucje państwowe, żłobki, przedszkola i oczywiście szkoły. Plisy są wykonane z kolorowych materiałów i można jest przesuwać zarówno od dołu jak i od góry. To fajne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć idealnie osłonięte pomieszczenie przed oczami wścibskich sąsiadów lub przed promieniami słonecznymi.

Tutaj dowiesz się jak odpowiednio dbać o żaluzje do okien i inne akcesoria okienne. Sprawdź co oferuje dobry producent plis i rolet w Szczecinie:

Roletko.pl

Leave a Reply