Kiedy nie brać pożyczek pozabankowych?

Kiedy korzystać z pożyczek pozabankowych? Nie ma to oczywiście jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ o takich kwestiach każdy decyduje sam w swoim zakresie. warto natomiast opisać sytuacje, kiedy zaciąganie pożyczek pozabankowych nie jest raczej wskazane. Wiadomo, ze każdy z nas ma mniejsze lub większe potrzeby finansowe. Nie zawsze jednak to, co zarabiamy wystarcza nam na ich zaspokojenie. Są też i takie, których w ogóle nie da się zrealizować jedynie własnym sumptem – żeby wspomnieć chociażby o zakupie mieszkania.

W dzisiejszych czasach mamy do swojej dyspozycji mnóstwo narzędzi, dzięki którym możemy swoje potrzeby zaspokajać. Korzystamy z kart kredytowych, wiele rzeczy kupujemy na raty, spłacamy jeden kredyt i bierzemy następny – i zanim się obejrzymy, siedzimy po uszy w długach, na spłacanie których musimy przeznaczać co najmniej połowę swoich miesięcznych dochodów. To już zaś jest bardzo niebezpieczna sytuacja zagrażająca naszej płynności finansowej. Specjaliści są zdania, że próg bezpieczeństwa wynosi co najwyżej trzydzieści procent – jeśli maksymalnie taka część naszych dochodów idzie na raty, nie jest jeszcze dramatycznie.

Nie mniej jednak kiedy mamy sporo pieniędzy do oddania, pożyczka pozabankowa dla zadłużonych i wpisanych w bik (Kredyt-dla-zadluzonych-2012.com.pl) nie jest wcale dobrym rozwiązaniem, ponieważ tylko pogłębi nasze zadłużenie – a przecież nie o to wcale nam chodzi. Zamiast tylko dokładać sobie kolejnych zobowiązań finansowych, lepiej zastanówmy się nad tym jak zredukować wydatki, by możliwie jak najszybciej wygrzebać się z długów.

Leave a Reply