Kredyty – jak zarobić

Mijający powoli światowy kryzys finansowy nakazuje każdemu biznesmenowi dobrze przygotować się do okresu w którym można dobrze zarobić. Zmiana trendu w gospodarce bez wątpienia powinna zostać dobrze wykorzystana na rozwój firmy.

Niestety, obecnie w znacznej większości przypadków problemem praktycznie nie do rozwiązania jest brak pieniędzy. Banki od pewnego czasu bardzo niechętnie udzielają kredytów na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej. Wiele z nich nawet zaprzestało całkowicie współpracy w tym zakresie. W związku z taką sytuacją przedsiębiorcy mimo posiadania często dobrych biznesplanów nie są w stanie wystartować. Kredyty pozabankowe dla zadłużonych firm są dostępne, ale dla takich, które posiadają już ugruntowaną pozycję na rynku.

W nieco lepszej sytuacji są osoby mające status bezrobotnych. Urzędy pracy przygotowały dla tej grupy ludzi bardzo ciekawą ofertę. Na otworzenie własnej działalności gospodarczej mogą oni otrzymać nawet sześciokrotność średniej krajowej pensji, czyli obecnie około 18 tysięcy złotych. Za tę sumę bez problemu można otworzyć swoją firmę. Szczególnie warta rozpatrzenia jest działalność w internecie gdzie są stosunkowo niskie koszty stałe. Po uruchomieniu działalności i ustabilizowaniu jej bytu można w następnym kroku ubiegać się o kredyt w banku na jej rozwój.

Leave a Reply