Kupno domów energooszczędnych na kredyt hipoteczny

Zakup własnego mieszkania jest naprawdę nie lada wyzwaniem. Wystarczy bowiem spojrzeć na ceny nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym. Zdecydowana większość młodych osób nie będzie w stanie dokonać tak olbrzymiej inwestycji.

W związku z tym bardzo spora jej część decyduje się na kredyt hipoteczny na mieszkanie lub budowę domu energooszczędnego, dzięki któremu to spełnienie tegoż marzenia nie jest już tak odległe. Niestety jednak zobowiązanie takie towarzyszyło nam będzie przed naprawdę długie lata. Powinniśmy dobrze się zastanowić, czy będziemy w stanie tenże kredyt mieszkaniowy po prostu spłacić. Niestety w tej sytuacji nie możemy sobie pozwolić na utratę pracę, gdyż pozbawiłoby to nas stałego źródła dochodu. Jak powszechnie wiadomo – bez tego spłata taka będzie dla nas niemożliwa.

Domy inteligentne można dzisiaj kupować dzięki kredytom hipotecznym

Oczywiście będziemy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty jaką to jest pożyczka pozabankowa dla zadłużonych, jednakże będzie to swoiste błędne koło, w którego samego środku przyjdzie nam się znaleźć. Jak więc widzimy – rozwiązanie takie nie należy do najlepszych. Nie twierdzę jednak, że wraz z kredytem zaciągniętym na zakup mieszkania wiążą się same nieprzyjemności. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio tym wszystkim zarządzając na pewno uda nam się zaciągnięte zobowiązanie spłacić, a później będziemy mogli cieszyć się mieszkaniem należącym tylko i wyłącznie do nas.

Jak wiadomo, że w obecnych czasach wiele osób żyje na kredyt. Kredyty hipoteczne i pożyczki konstytuują dzisiaj niemalże nieodzowną cząstkę naszego życia. Od pewnego czasu w Polsce działa wiele banków i każdy z nich mami innym kredytem, naturalnie na nadzwyczaj wziętych warunkach. A czy rzeczywiście te pożyczki bankowe są takie lukratywne.

W Szczecinie powstaje coraz więcej domów ekologicznych i energooszczędnych na kredyt hipoteczny

Co prawda od kilku lat egzystuje w Polsce regulacja, która reguluje wysokość oprocentowania kredytu, tak aby nie wynosił on więcej niż bodajże 20 %, to jednak i tak masa instytucji finansowych znalazło metodę na wzbogacenie się na oferowaniu kredytów, w taki sposób, że doliczają do pożyczki wiele należności manipulacyjnych, które zwiększają realny koszt kredytu.

Te należności manipulacyjne to między innymi jednokrotna prowizja, która może wynosić maksymalnie pięć procent, comiesięczne ubezpieczenie, które może wynosić nawet pięć procent w skali roku, które jest zapewnieniem banku przed niemożliwością spłacenie przez klienta kredytu, między innymi w przypadku utraty pracy, choroby lub stałego inwalidztwa i wtedy ubezpieczyciel będzie płacić raty, jednorazową opłatę administracyjną za rozpatrzenie wniosku, przyrządzanie i zawarcie umowy a to wszystko składa się na prawdziwą roczną stopę oprocentowania, która może dochodzić nawet 30 procent.

Dlatego zanim zdecydujemy się na pożyczki pozabankowe dostępne w internecie lub  kredyt w jakimś konkretnym banku, poprawnie jest zapytać pracownika banku o RRSO, aby poznać faktyczne oprocentowanie i koszty kredytu. Chociaż częstokroć RRSO jest wyliczana maleńkim druczkiem u dołu strony umowy, ale mało kto zwraca na to uwagę.

Poznaj firmę budowlaną budującą domy energooszczędne na kredyt hipoteczny:

Domdobrejenergii.pl

Leave a Reply