Miss polski w internecie

Jedna z miss Polski w internecie zamieściła ostatnio bardzo ciekawy artykuł na temat zdrowia. Pamiętam ją dokładnie z wyborów miss i nigdy bym nie powiedział, że będzie z niej taka publicystka.

Temat felietony, który napisała miss brzmiał “Atopowe zapalenie skóry (AZS)”. Poniżej zaprezentuję część tej pracy i myślę, że zachęci to was to całego artykułu, który znajduje się na jej stronie.

“Objawem tej choroby jest sucha i swędząca skóra. W okolicach twarzy, szyi, dekoltu i rąk mogą pojawić się krostki i czerwone grudki. Skóra jest szorstka, napięta i bardzo swędzi (swędzenie jest tak dotkliwe, że osoby chore na AZS potrafią drapać się aż do krwi). Skóra taka wymaga bardzo troskliwej i systematycznej pielęgnacji – zwłaszcza u dziecka, potrzebuje stałego nawilżania, smarowania, specjalnych kąpieli.
Rodzice mogą złagodzić objawy choroby przez zwykłe przytulanie i głaskanie dziecka, podczas czytania bajki na dobranoc. Choroba z dzieciństwa może powrócić u osób dorosłych pod wpływem stresu. Leczenie zależy głównie od rozpoznania. Dla złagodzenia świądu i bólu lekarz przepisuje maści zawierające hydrokortyzon. W ciężkich przypadkach zaleca się krótkie leczenie kortykosteroidami. Świąd i pękanie skóry zmniejszają niektóre dostępne bez recepty pudry, mydła i maści. Chorzy na AZS powinni unikać kontaktu z substancjami uczulającymi (mycie naczyń, pranie w płynach powinno się wykonywać w rękawicach gumowych wyściełanych od środka bawełną). Pielęgnacja skóry atopowej wymaga wiele czasu i samodyscypliny.”
Od razu widać jak ważna dla każdej miss jest uroda i ten tekst tez miał zapewne na celu poradę jak o nią dbać i na co uważać.

Leave a Reply