Porady dla urządzających własny ogród przydomowy

Dla każdego fana majsterkowania, każda okazja do zabawy narzędziami i wykonania jakiegoś projektu jest dobra. W związku z coraz szybciej nadchodzącą wiosną, można zabrać się zatem za prace ogrodowe i spróbować wykonać samodzielnie meble ogrodowe.

Ławki ogrodowe – zrób to sam

W brew pozorom, przy odrobinie fantazji i dobrych narzędziach nie jest to sprawa trudna, choć ograniczona nieco pod względem materiałowym, bowiem meble ogrodowe kute czy plastikowe, przy własnej produkcji nie wchodzą w grę. Na szczęście, najpiękniejsze meble ogrodowe, to meble drewniane, a takie już spokojnie możemy samodzielnie wykonać. Propozycją na dziś są ławki ogrodowe zbudowane na postumencie z pustaków Ytong z siedziskiem drewnianym. ławki wyposażone są w schowek, w którym trzymać można na przykład narzędzia ogrodnicze.

Zanim założysz własny ogród przydomowy to poczytaj ciekawe porady w tym zakresie

Najpierw budujemy fundament ławki, głęboki na około 10 cm. Następnie, wykonujemy 40 cm podest z bloczków Ytong. Wysokość ławki można zmieniać w zależności od wzrostu domowników. Z czterech bądź pięciu desek (w zależności od szerokości siedziska) zbijamy podest do siedzenia. Zamontowanie go do pustaków na zawiasach pozwoli na otwieranie siedziska i trzymanie w nim narzędzi lub innych przedmiotów. Na koniec wystarczy zaimpregnować drewno. Konstrukcje z pustaków można dowolnie ozdobić, tynkując konstrukcję, bądź mocując różnego rodzaju wykończenie na kleju bądź zaprawie (płytki, klinkier, kamienie). W następnym odcinku porad budowlanych przedstawimy sposób w jaki wykonać można stoły ogrodowe pasujące w formie do nowych ławek.

Grille gazowe – wygoda i oszczędność czasu

Okres wiosenno-letni w ogrodzie nieodmiennie kojarzy się z grillowaniem. To znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych, a przy okazji na przyrządzenie smacznego posiłku. Najważniejszą kwestią jest posiadanie odpowiedniego grilla – na temat tego jaki będzie najlepszy każdy ma inne zdanie, o czym można się przekonać, odwiedzając fora dla ogrodników. Obok tradycyjnych, węglowych grillów w ofercie sklepowej znajdują się również grille gazowe. Są one chętnie wybierane przez osoby, które najbardziej cenią sobie wygodę oraz oszczędność czasu. Wspomniane urządzenia pozwalają na znaczne szybsze przygotowanie potraw niż grille tradycyjne, a ponieważ mają możliwość regulowania temperatury, wyeliminowane zostaje ryzyko przypalenia jedzenia.

Pielęgnacja ogrodu to zajęcie wymagające wiedzy oraz cierpliwości

Na forach można zetknąć się z opiniami, że grille gazowe nie gwarantują takiego smaku mięsa, kiełbasy etc. jak ma to miejsce w przypadku standardowych grillów. Smak jest sprawą indywidualną, a opisywany sprzęt posiada wiele funkcji pozwalających osiągnąć świetne rezultaty. Można powiedzieć, że w Polsce grillowanie wciąż się rozwija, zaczyna przybierać coraz bardziej pokaźną postać. Można nawet oczekiwać, że w kolejnym rok ilość osób, które będą korzystały z takiej rozrywki tym bardziej dynamicznie wzrośnie. Pytanie tylko – do jakiego stopnia, wspomniany wzrost faktycznie będzie możliwy do realizacji

W każdym ogrodzie nie może się obyć bez ładnych, starannie uformowanych drzewek iglastych bonsai. Jeśli szukacie Państwo zdrowych i doskonale wyglądających drzewek do swojego ogrodu przydomowego to polecamy szkółkę iglaków w Dołujach pod Szczecinem.

Ich strona internetowa to: Bonsai.szczecin.pl

Leave a Reply