Pożyczki pozabankowe – drogie czy nie?

Dość często można zetknąć się ze stwierdzeniem, że pożyczki pozabankowe są bardzo drogie – zdecydowanie droższe aniżeli kredyty w bankach. Rzeczywiście, oferty niektórych firm pożyczkowych to potwierdzają , co jednak wcale nie jest równoznaczne z tym, że korzystanie z tego rodzaju produktów finansowych naraża nas na jakieś bardzo wysokie koszty. Zresztą – podobnie jest z kredytami.

Nie da się ich nazwać tanimi, a poza tym banki udostępniają je przecież na różnych warunkach – lepszych bądź gorszych z punktu widzenia klienta. Tak samo sprawa przedstawia się z pożyczkami pozabankowymi. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tej opcji, musimy zastanowić się nad tym, do której firmy zwrócimy się ze stosownym wnioskiem. To zaś wymaga od nas przeanalizowania ofert poszczególnych instytucji pozabankowych. Wybór w tym zakresie jest akurat spory, więc na pewno zajmie nam to trochę czasu. Jeśli bierzemy pożyczkę pozabankową w sprawdzonej firmie cieszącej się zaufaniem klientów, wówczas możemy mieć pewność, że nie przepłacimy.

Przy okazji warto też wspomnieć tu o takiej kwestii, że pożyczki pozabankowe bez bik i zaświadczeń o zarobkach (Kredytol.pl) jest znacznie łatwiej dostać aniżeli kredyt, co wpływa w ogromnym stopniu na popularność pozabankowego sektora finansowego. Nie zdarza się często, by firma pożyczkowa odrzuciła wniosek – w bankach z kolei jest to nagminnie spotykane. Łatwy dostęp do pozabankowej gotówki jest na ogół postrzegany jako coś pozytywnego, choć są i tacy, którzy na ten temat mają zupełnie odmienne zdanie. Każdy sam jednak wybiera instytucję, z usług której będzie korzystał.

Leave a Reply