Sposób na zasilenie domowego budżetu

Podejmowanie różnych decyzji wiążących się z mniejszymi lub większymi wydatkami jest zdecydowanie łatwiejsze wówczas, kiedy dysponuje się odpowiednimi możliwościami finansowymi. Nie każdego na to jednak stać. Większość z nas musi zwykle rezygnować z czegoś, by móc sobie pozwolić na coś innego. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma takie właśnie dylematy. Potrzeby finansowe rosną, nie da się tego natomiast powiedzieć o wynagrodzeniach.

Rezultat jest taki, że nie ma po prostu innej opcji jak zasilanie domowego budżetu środkami pochodzącymi z zewnętrznych źródeł. Na ogół kojarzą się one z kredytami, nie mniej jednak nie każdy nas może spodziewać się tego, że bank przychyli się do jego winsoku. Coraz więcej decyzji w tym zakresie to decyzje odmowne. Z uwagi na systematycznie zaostrzane przez banki kryteria ludzie nie są w stanie sprostać wymaganiom dotyczącym zdolności kredytowej. Pozostają nam wówczas tylko kredyty bez bik oferowane przez instytucje pozabankowe – sięgamy po nie znacznie częściej niż kiedyś, głównie po to, by zdobyć środki na bieżące wydatki. Pamiętajmy tylko o tym, by z pożyczek pozabankowych korzystać z umiarem (to samo też można zresztą powiedzieć o kredytach).

Nie podejmujmy się tego rodzaju zobowiązań, jeśli wiemy, że nie poradzimy sobie z ich spłatą. To wcale nie pomoże nam w rozwiązywaniu problemów, a wręcz przeciwnie – tylko je pogłębi. Tymczasem przecież celem jakiejkolwiek pożyczki nie jest – a przynajmniej nie powinno być – pogarszanie naszej sytuacji materialnej. Wiele zaś tu zależy od naszego podejścia.

Leave a Reply