Rośnie sprzedaż masy cukrowej do dekoracji tortów

Ostatnio w sieci – w specjalistycznych sklepach pojawił się dosyć nietypowy produktplastyczna masa cukrowa marki Sweet Decor, jest on o tyle nietypowy dla rynku wirtualnego, że jest to produkt spożywczy. Ostatnio masa cukrowa stała się dosyć popularna wśród wielbicieli i amatorów wypieków.

Poniekąd jest to efekt wielu dyskusji na forach i serwisach z wypiekami, gdzie pasjonaci pieczenia wielokrotnie pokazywali efekty swojej pracy z wykorzystaniem masy cukrowej w postaci zdjęć.

Pojawiło się również ostatnio wiele przepisów na samodzielne wykonanie masy cukrowej. Odpowiedź rynku była natychmiastowa, bardzo szybko masa cukrowa pojawiła się w ofercie sklepów z tej branży. Ogólnie jest to dosyć nowy produkt na naszym rynku, chociaż cukiernicy znali go już od bardzo dawna, ale obecnie wielkie zainteresowanie wzbudził wśród hobbystycznych amatorów pieczenia.

Dlatego prawdopodobnie też pojawia się już w sklepach internetowych coraz częściej. Jeżeli ktoś nigdy nie widział jej zastosowania to wyjaśniam, że masa cukrowa to taka plastyczna masa z lukru, która może służyć do robienia ozdób na ciasta itd. Używana jest także do nadawania ciastu złożonych kształtów w zależności od potrzeby.

Masa cukrowa często używana jest przez mamy robiące ciasto na urodziny swoich dzieci, ponieważ dzieciom bardzo podobają się takie ciasta z oryginalnym kształtem, np. samochodzika (dla chłopca), czy lalki, bądź serduszka dla dziewczynki. Niektórzy robią ja samemu, ale nie zawsze wychodzi taka jak powinna, a można ją też kupić. Masa cukrowa nadaje się do zrobienia warunkach domowych, ale jak ktoś chce mieć odpowiednią, profesjonalną masę to chyba lepiej kupić, a na pewno łatwiej. Dostrzegli to także sprzedawcy i na pojawiający się popyt szybko odpowiedziała strona podażowa, jak to zwykle bywa w biznesie i ekonomii. Luki szybką są zapełniane.

Leave a Reply